"My Colourful Christmas" Drawing and Colouring Competition 2019

Date: 10/12/2019

Winners Name List

K1

 

Name of winner

Level

Prize

Kindergarten

1.      

伍朗為

K1

Golden

Overall Champion

BGCAHK CHEERLAND KG

 

2.      

陳樂恩

K1

Golden

BGCAHK CHEERLAND KG

3.      

Armaan Singh Sandhu

K1

Golden

Khalsa Diwan Kindergarten

4.      

Ritika Kumari

K1

Silver

Khalsa Diwan Kindergarten

5.      

Nalubega Dylan Alfred

K1

Silver

Khalsa Diwan Kindergarten

6.      

黃雅棋

K1

Silver

BGCAHK CHEERLAND KG

7.      

伍朗遙

K1

Silver

BGCAHK CHEERLAND KG

8.      

林幸安

K1

Silver

Zion Lutheran Kindergarten

9.      

黃俊彥

K1

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

10.  

卓沛萱

K1

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

11.  

Abrav Afeera Naz

K1

Bronze

TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten

12.  

Azzan

K1

Bronze

TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten

13.  

Yip Hoi Him

K1

Bronze

TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten


K2

 

Name of winner

Level

Prize

Kindergarten

1.      

Cheung Hoi Nam Abby

K2

Golden

 

TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten

2.      

John Herbie Eraes

K2

Golden

Zion Lutheran Kindergarten

3.      

陳仲仁

K2

Golden

BGCAHK CHEERLAND KG

4.      

Marcos Damandaman

K2

Silver

Zion Lutheran Kindergarten

5.      

Yadav Priya Kumari

K2

Silver

Zion Lutheran Kindergarten

6.      

鄭梓煜

K2

Silver

Zion Lutheran Kindergarten

7.      

Chong Sing Hon

K2

Silver

TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten

8.      

Chirag

K2

Silver

Muslim Community Kindergarten

9.      

鄧柏宇

K2

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

10.  

黃斯樂

K2

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

11.  

楊其雒

K2

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

12.  

Rai Jenisha

K2

Bronze

Muslim Community Kindergarten

13.  

Rohra Harshita Harerh

K2

Bronze

Khalsa Diwan Kindergarten

K3

 

Name of winner

Level

Prize

Kindergarten

1.      

林琸傑

K3

Golden

 

BGCAHK CHEERLAND KG

2.      

Chan Pui Yan

K3

Golden

BGCAHK CHEERLAND KG

3.      

Abdul Rahman Arfan

K3

Golden

Muslim Community Kindergarten

4.      

李志鵬

K3

Silver

Zion Lutheran Kindergarten

5.      

Sagao Axel Herbie

K3

Silver

Zion Lutheran Kindergarten

6.      

Abrar Umm Abiha

K3

Silver

TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten

7.      

Gupta Avika

K3

Silver

Khalsa Diwan Kindergarten

8.      

李湘妤

K3

Silver

BGCAHK CHEERLAND KG

9.      

Taniazaman

K3

Bronze

Islamic Abu Bakar Chui Memorial Kindergarten

10.  

Shruti Gurung

K3

Bronze

Muslim Community Kindergarten

11.  

黃琬晴

K3

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

12.  

林熙藍

K3

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

13.  

柯岱良

K3

Bronze

BGCAHK CHEERLAND KG

14.  

Singh Harjot

K3

Bronze

Khalsa Diwan Kindergarten

15.  

莊浚晟

K3

Bronze

Zion Lutheran Kindergarten

16.  

Bibi Raina Ali

K3

Bronze

TWGHs Fong Shu Fook Tong Kindergarten

Junior Group (K1 Pupils)
  • Golden Award & Overall Champion

    伍朗為

  • Golden Award

    陳樂恩

  • Golden Award

    Armaan Singh Sandhu

  • Silver Award

    Ritika Kumari

  • Silver Award

    Nalubega Dylan Alfred

  • Silver Award

    黃雅棋

  • Silver Award

    伍朗遙

  • Silver Award

    林幸安

  • Bronze Award

    黃俊彥

  • Bronze Award

    卓沛萱

  • Bronze Award

    Abrav Afeera Naz

  • Bronze Award

    Azzan

  • Bronze Award

    Yip Hoi Him

Intermediate Group (K2 Pupils)
  • Golden Award

    Cheung Hoi Nam Abby

  • Golden Award

    John Herbie Eraes

  • Golden Award

    陳仲仁

  • Silver Award

    Marcos Damandaman

  • Silver Award

    Yadav Priya Kumari

  • Silver Award

    鄭梓煜

  • Silver Award

    Chong Sing Hon

  • Silver Award

    Chirag

  • Bronze Award

    鄧柏宇

  • Bronze Award

    黃斯樂

  • Bronze Award

    楊其雒

  • Bronze Award

    Rai Jenisha

  • Bronze Award

    Rohra Harshita Harerh

Senior Group (K3 Pupils)
  • Golden Award

    林琸傑

  • Golden Award

    Chan Pui Yan

  • Golden Award

    Abdul Rahman Arfan

  • Silver Award

    李志鵬

  • Silver Award

    Sagao Axel Herbie

  • Silver Award

    Abrar Umm Abiha

  • Silver Award

    Gupta Avika

  • Silver Award

    李湘妤

  • Bronze Award

    Taniazaman

  • Bronze Award

    Shruti Gurung

  • Bronze Award

    黃琬晴

  • Bronze Award

    林熙藍

  • Bronze Award

    柯岱良

  • Bronze Award

    Singh Harjot

  • Bronze Award

    莊浚晟

  • Bronze Award

    Bibi Raina Ali

Top