• NESTA 3-D Storytelling Competition 2017-2018

    Champion------ 4A Lavanya Sharma

    Third Runner-up------ 5A Prabjeet Kaur

    Certificate of Participation------ 4B Mya Bruton

  • Consulate General of Ireland Hong Kong & Macau VA Competition

    Distinction Prize ------6B Gwyneth

  • Hong Kong Specimen Drawing Competition 2017

    Merit Prize ------ 4C Arian James A. Aguirre

    Highly Commended Prize ------ 4C Guese Louis Yohance Lacson

    Merit Prize ------ 5A Tian Shurui

    Highly Commended Prize ------ 6A Wong Emjay Clarisse Ding Fong

    Outstanding Prize ------ 6A Ali Asiyah

    Merit Prize ------ 6A Leung Ka Qiu

    Outstanding Prize ------ 6A Lee Ka Wai

    Outstanding Prize ------ 6B Magluyan Gwyneth Alma

    Merit Prize ------ 6B Kaur Harneet

  • The Victor World Swimming Competition 2018

    1st Runner up in 50m Breaststroke ----- 5A Hui Yu Ching Yucci

    2nd Runner up in 50m Butterfly ----- 5A Hui Yu Ching Yucci

  • The Hong Kong Primary Schools Swimming Invitation Championship (organized by Lam Tai Fai College)

    Champion in 50m Breaststroke ----- 5A Hui Yu Ching Yucci

    2nd Runner up in 50m Butterfly ----- 5A Hui Yu Ching Yucci

  • The Poomsae Union of Hong Kong China Taekwondo Competition 2018

    Taekwondo Individual Competition 1st Runner-up ------ 2A Wong Jasper

    Taekwondo Doubles 2nd Runner-up ------ 2A Wong Jasper

    Taekwondo Team Competition 2nd Runner-up ------ 2A Wong Jasper

    Taekwondo Individual Competition 2nd Runner-up ------ 1B Ngai Esme

    Taekwondo Doubles 2nd Runner-up ------ 1B Ngai Esme

     

  • 2018 Asia International Mathematical Olympiad Open Contest (AIMO) and HKMO Open

    Gold Award------5A Lu Runbo Kevin

    Bronze Award------4A Liu Zi Shuo Adam

    Bronze Award------4B Lin Ziheng Ben

    Bronze Award------4B Lo Chi Shing Alves

    Bronze Award------4C Lu Chun Fai Raymond

  • Nesta 3D Story Telling Competition

    3rd runner up------5A Prabjeet Kaur

    Merit------4A Sharma Lavanya

  • Irish Festival 2018 St. Patrick's Day Art Competition - Distinction Award

    5A Tian Shu Rui Grace

  • Queen's College Junior Inventors' Creativity and Gifted Programme - Merit Award

    5A Abhijeet Singh

    5A Lee Heng Zhou Frankie

    5A Lu Runbo Kevin

    5A Ouyang Ki Chun Kenneth

    5A Pui Yik Long Marco

Page:
Top